czwartek, 2 czerwca 2011

Krytycznym okiem: Mędrca szkiełko i okoKochani! Kolejny felieton dla portalu ParanormalBooks

Tym razem moje krytyczne oko nie jest aż takie znowu krytyczne. Skupiam się raczej na historii literatury i zastanawiam się nad tym, gdzie w tej historii jest miejsce dla nas oraz czytanych przez nas książek. Studiując kulturoznawstwo muszę się czasem zmierzyć z takimi problemami. Co więcej! Czasami same po prostu wskakują mi do głowy! :) 

Czekam z niecierpliwością na Wasze komentarze i uwagi. Liczę na Wasz głos w dyskusji. Ciekawa jestem też co sądzicie o nowym felietonie. Zainteresowała Was tematyka? 

Do boju!
3 komentarze :

 1. Ciekawy temat. Można do niego podejść z bardzo wielu stron. Chociażby ekonomicznie, społecznie, literacko, bo przecież to, co czytamy jakoś nas kształtuje. Np. jeśli komuś w dzieciństwie nie czytano baśni, to potem ma troszkę w życiu gorzej, bo psychologia udowodniła, że nie ma większe kłopoty z radzeniem sobie z problemami. Każda przeczytana książka nas rozwija, coś w nas zostawia... itd. Potem powstają takie książki palimpsesty, filmy, czy inne dzieła. A oczywiście takich przykładów jest więcej. Książki wpływają też na naszą chociażby organizacje życia i własnej przestrzeni w domu (bo fotel, bo lampka, bo regały chociażby).
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać, że ciekawe spostszerzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. TajemnicaVV05 czerwca, 2011

  Czytałam, świetny tekst :)Oraz bardzo trafne i bardzo na czasie pytania...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...