piątek, 15 lipca 2011

Obroniona!


Chciałabym podzielić się z Wami swoją wielką radością. W dniu dzisiejszym obroniłam pracę licencjacką uzyskując ocenę bardzo dobrą. :D Od wczoraj chodziłam jak nakręcona, strasznie się denerwowałam i oczywiście przygotowywałam pytania na ostatnią chwilę. Dziś jednak mogę pochwalić się wyższym wykształceniem! I to w wielkim stylu.

Temat mojej pracy brzmiał Od bestii do ideału, czyli o obecności istot nadprzyrodzonych w paranormal romance. Wybierając go w październiku byłam pewna, że praca nad nim będzie czystą przyjemnością. Okazało się jednak, że nawet najprzyjemniejszy i najbardziej ulubiony temat potrafi stać się brutalnie nieciekawy, nużący, a nawet odpychający. Pracowałam ciężko, chociaż nie za dużo. Opuściłam kilka ostatecznych terminów, aż w końcu prawie całą pracę napisałam w ostatnim tygodniu.

Sama obrona była nadspodziewanie przyjemna. Atmosfera była luźna, promotor z recenzentem opowiadali dowcipy o perkusistach (mój promotor, tak jak ja, jest perkusistą i perkusji dotyczyło jedno z moich pytań), rozmawialiśmy na wiele tematów kompletnie nie związanych z pracą. Kiedy mi podziękowali czułam niedosyt i żałowałam, że muszę już wyjść, bo chętnie pogadałabym z nimi jeszcze trochę. Przyznać jednak muszę, że po wyjściu, ze świadomością, że ukończyłam studia (a przynajmniej ich część) wielki kamień spadł mi z serca.

Wreszcie zaczęłam prawdziwe wakacje, może nawet uda mi się gdzieś wyjechać. No i wreszcie uda mi się pisać trochę więcej. :)

28 komentarzy :

 1. Gratuluję! Sama miesiąc temu miałam oborne i domyślam się ile to niesie emocji :) Pozostaje mi życzyć udanych i zasłużonych wakacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Silje, serdecznie Ci gratuluję! Cieszę się Twoim szczęściem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje najszczersze gratulacje ! Jeszcze z takim tematem ;) Dyplom ładnie w ramkę i na ścianę :D
  Teraz najwspanialszych wakacji życzę - wypoczywaj na całego !

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje gratulacje! Ojjj mnie to czeka za 2 lata ;) I tez bym chciała miec taka miła atmosferę na obrobie! Szkoda tylko, że mój temat nie będzie za chiny związany z paranormal romance, czy fantastyką - no ale cóż zrobić, chcialo się medycyny to się ma xD Ale przynajmneij na maturze miałam tematyka fantasy w kieszeni na ustnym polskim w zeszłym roku ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki dziewczyny! :D

  Cassin, dyplom będzie w twardej oprawie i zabiorą mi go przy składaniu dokumentów na magisterskie... :(

  Lilien, ciesz się, że jeszcze dwa lata! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, super, gratulacje! Fajnie Ci że masz to już za sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko, cudny temat i gratuluję. Ja już przy prezentacji maturalnej (miałam temat o wampirach) przekonałam, że nawet jak ma się ten upragniony temat, to praca nad nim może boleć tak samo ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje!:)) Miłego wypoczynku:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluje :) Znam ból związany z pisaniem pracy i obroną, miałam ją w czerwcu. No to teraz pozostaje mi życzyć miłego wypoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję..
  Fajny miałaś temat, nie to co mój..

  PS Jak widzę, tylko mnie na obronie potraktowano jak śmiecia.. Cóż, pech..

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja również gratuluję i życzę miło spędzonych wakacji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochana, moje gratulacje!!!!!!!!!!!
  Temat miałaś bardzo intrygujący:)). Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wielkie gratulacje! I powodzenia na nowej drodze życia xD
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Wielkie, wielkie, najmocniejsze GRATULACJE!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję!:**
  To jest jeszcze przede mną,ale pewnie zrobią jakaś reformę i studia będą masakryczne=.=

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję! No i miałaś ciekawy temat, ale co do przyjemności przy pisaniu na przymus nie jestem przekonana :)
  Ja się boję, jak to u mnie będzie xD

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję! :*. A temat mi się naprawdę podoba, powinnam sobie zrobić taką prezentację maturalną :D. Ale jakoś tę moją o wariatach, chorobach psychicznych też lubiłam. Do magisterki pewnie nie dożyję. Gratuluję jeszcze raz :*.

  OdpowiedzUsuń
 18. Gratuluję !!!!!!!!!
  I życzę udanego odpoczynku, należy się :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratulacje ;*
  Jej, zazdroszczę tematu, chociaż rozumiem, że koniec końców wcale nie był źródłem przyjemności, to jednak chciałabym napisać pracę w podobnych klimatach :)
  Mnie to czeka za rok i kompletnie nie wiem czego się spodziewać ;P Ale zazdroszczę atmosfery na obronie, strasznie chciałabym na taką trafić ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gratulacje !!!:)
  teraz możesz w końcu odpocząć . :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratulacje! Sama nie mam pojęcia o tych całych licencjatach, bo jeszcze daleko mi do tego ale jeszcze raz GRATULACJE!

  OdpowiedzUsuń
 22. Dziękuję Wam bardzo serdecznie. :D Planowałam spędzić dzisiejszy dzień pracowicie, nadrabiając recenzje, ale wyszło jak zwykle - i prawie cały dzień przespałam. :D

  A osoby, które myślą, że do licencjatu/magisterki jeszcze daleko, niech się strzegą! Bo to wszystko przyjdzie baaaardzo szybko. :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Gratuluję obrony! :D Mnie czeka to samo dopiero w przyszłym rokuXD

  OdpowiedzUsuń
 24. Ale fajnie, gratuluję!:D A temat naprawdę miałaś świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Gratuluję Silje, jesteś geniuszem ;)!
  Ja nietety nie będę bronić pracy, bo mam egzamin inżynierski z 7 semestrów studiów, więc jak zdam go na 3 będzie impreza na całego :D
  Jestem bardzo ciekawa Twojej pracy :D!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...