środa, 7 października 2015

Fantastyczne gry logiczne. Xplore TeamNowe wyszło od Xplore Team! Właściwie to wyszło już jakiś czas temu, ale u mnie ostatnio wszystko niezbyt na czasie. Nie szkodzi; na mądre i rozwijające zadania dla dzieci zawsze jest dobra pora!

„Fantastyczne gry logiczne” to dwa zestawy gier i zagadek (dla dwóch grup wiekowych: 6-7 lat oraz 8-9 lat). Książeczki w tradycyjnej dla wydawnictwa formie, to aż 120 stron z zadaniami spiętych śrubą. Pozwala to utrzymać całość w porządku. Strony są raczej miękkie, a Bright Junior Media przyzwyczaiło mnie do nieco bardziej perfekcyjnej jakości swoich produktów, ale sądzę, że dla dzieci w tym wieku grubość papieru nie będzie już stanowiła problemu.

Zestaw zagadek dla młodszych trudno nazwać ściśle logicznymi. Wiele tu szyfrów i matematyki. Najczęściej jednak pojawiają się zadania znane wszystkim dzieciakom – znajdowanie różnic między obrazkami czy kolorowanki. Zdarzają się też rebusy językowe, analizowanie zdobytych informacji, iluzje optyczne, a nawet zadania kreatywne. Słowem: miszmasz treści wszelakich, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Jeśli ktoś jednak spodziewa się logiki w czystym wydaniu, to raczej się zawiedzie. 
Znacznie bardziej logicznie robi się w wersji „starszej”. Zagadki dla 8-9-latków obfitują aktywności tego typu. Oprócz tego mnóstwo jest także innych zadań, wśród których znajdzie się moc szyfrów do rozwiązania, zadań pamięciowych, matematycznych i rysunkowych. Na końcu każdej z książeczek znajdują się poprawne odpowiedzi. 

„Fantastyczne gry logiczne” to zbiór zadań, które nie tylko trenują różnorodne kompetencje, ale także dostarczają rozrywki w najczystszej postaci. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane i na pewno nie da się przy nich nudzić. Dzięki poręcznej formie świetnie sprawdzą się w podróży, zapewniając dzieciakom wiele godzin stymulującej rozrywki.

Zadania pobudzają naturalną ciekawość i zamiast traktować je jako kolejne nic nie wnoszące do życia labirynty do przejścia i krzyżówki do rozwiązania, do każdego podchodzi się indywidualnie, jak do wyzwania oraz jak do ciekawej historii, której rozwiązujące zadanie dziecko staje się częścią. Jak zwykle u Xplore Team są podróże, tajemnicze zagadki, a przede wszystkim przygoda i klimat ten naprawdę daje się odczuć.

*****

Idąc za ciosem pokażę Wam niedługo jeszcze jeden zestaw bardzo ciekawych kart z zagadkami logicznymi, więc jeśli interesuje Was ta tematyka – uważajcie, żeby nie przegapić! :) 

Koniecznie przeczytaj też: 6 komentarzy :

 1. Sama chętnie bym to porozwiązywała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rany, ja też! Potężną siłą woli powstrzymywałam się, że nie zabargrać wszystkich stron. :)

   Usuń
 2. dla corki 7 lat beda dobre juz te trudniejsze? jaki jest ich poziom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerknij na zdjęcia. Zadania, które pokazałam są jednymi z trudniejszych, sporo jest też łatwiejszych ćwiczeń typu kolorowanie, porównywanie obrazków. Jeżeli córka radzi sobie z tego typu zadaniami, to nie powinna mieć problemu. Ja zawsze jestem zwolenniczką wybierania wersji trudniejszej. Nawet jeśli trafi się trudniejsze zadanie - może ono poczekać na później albo można poprosić o pomoc rodziców. :)

   Usuń
 3. Już zapisuję do listy gwiazdkowych prezentów :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...